Најчудните празници во светот, денот на пенисот во Јапонија

Во светот се празнуваат разноразни празници , се оддава почит на различни светци, се одбележуваат повеќе…

Најбрзиот празничен десерт ✨😋😋✨

Почитувани Инспиратиффци, нам ни тргна со десертите😊😁 Овој пат Ива го сподели со нас нејзиниот рецепт…

Највкусните новогодишни колачиња By Iva ✨😊😋✨

Драги наши, Ветено, сторено. Нашата вредна Ива ни го испрати и нејзиниот рецепт за Новогодишни колачиња.…

Омилените состојки за готвење на Ива и еден од нејзините омилени рецепти за специјални пригоди

Драги наши позитивци, Денеска во рубриката Животен стил ни гостува преслатката Ива Крстевска Бакулев. А верувајте,…

Да се слуша сопствениот глас или џагорот на општеството?Интересна случка од животот на Меган Маркел

Војводката од Сасекс често го окупира вниманието на јавноста поради низа причини. Нејзината убавина, филмската кариера,…

Мајчинството-поттик за креативно исполнување и скок во претприемачките води-Интервју со Лорета Ефтимова Илиќ

Драги наши, Денеска ви ја претставуваме Лорета Ефтимова Илиќ, економист по професија, која моментално работи како…

,,Илјадници свеќи можат да бидат запалени само од една свеќа, а животот на таа свеќа нема да биде скратен.”-Интервју со Фросина Андонова,Феникс Лајт

”Во услови кога светот се врти наопаку, во моменти кога треба да останеме дома, дозволете си…

На што да обрнеме внимание кога порачуваме облека преку интернет?

Во државава во последниот период се зголемија онлајн продавниците на облека и чевли, (што е супер)…

Неколку лекции од Емили во Париз!

Многумина се оние кои сите епизоди од оваа Нетфликс серија ги изгледаа во еден здив, задржува…

Аксесоарите, прва помош за стилизирање на тенката коса?

И јас сум една од оние девојки кои мака мачат со густината на косата, иако последниве…

Неверојатни придобивки од слушањето класична музика!

Честопати ако кажаме дека ни се допаѓа класичната музика можеме да се судриме со чудни погледи…

Моќта на ”to do” листата!

Често пати се жалиме дека немаме време да ги завршиме и најосновните работни обврски а камоли…

Како до ефективен онлајн состанок?

Голем број од работните состаноци поради ситуацијата со пандемијата се префрлија на некоја од онлајн платформите…